Menu Zamknij

O nas

Obecnie portal jest ogólnotematyczny, natomiast kiedyś prezentował treść:

Hypoxi to trening na rowerze ergometrycznym, spalający tkankę tłuszczową w połączeniu z podciśnieniem.

Podciśnienie

Terapia z zastosowaniem podciśnienia jest znana w medycynie naturalnej od 5000 tysięcy lat i do dzisiaj stosowana w medycynie chińskiej.

Podstawowym efektem terapii podciśnieniem jest podwyższone ukrwienie skóry i podskórnych warstw tkanki łącznej co powoduje przyspieszenie procesów przemiany materii i aktywację mechanizmów samoregulacji organizmu.

Podwyższone ukrwienie spowodowane jest efektem ssącym na skórze co powoduje wciąganie do zewnętrznych warstw skóry płynów ustrojowych z głębiej położonych tkanek.

Przyspieszona przemiana materii jest wynikiem podwyższonego ukrwienia. Krew jest środkiem transportu dla substancji odżywczych i tlenu. Więcej substancji odżywczych i tlenu w tkance oznacza podwyższenie spalania i aktywności komórek. Podwyższona aktywność procesów wewnątrzkomórkowych umożliwia odtransportowanie szkodliwych produktów przemiany materii i zalegających cząstek tłuszczu.

W medycynie naturalnej stosowane jest to jako „bańki”. Niestety, na krawędzi bańki następuje załamanie powierzchni skóry i naprężenie w tkance podskórnej oraz naczyniach krwionośnych. Z tego powodu metoda ta nie znajduje zastosowania w przypadkach słabości naczyń krwionośnych.

W urządzeniu Hypoxi działaniu podciśnienia poddawana jest cała dolna część ciała od bioder w dół. W ten sposób nie następuje załamanie skóry, czy rozciąganie tkanki podskórnej i naczyń krwionośnych i dlatego nie dochodzi do żadnych nienaturalnych obciążeń organizmu.

Wielkość stosowanego w urządzeniu podciśnienia odpowiada ciśnieniu atmosferycznemu na wysokości 2000 m nad poziomem morza. Jest to obciążenie jakiemu może sprostać każdy dorosły człowiek zdolny do normalnego wysiłku fizycznego.

Stosowane podciśnienie w zabiegach Hypoxi jest całkowicie naturalne i przy prawidłowym zastosowaniu wolne od negatywnych skutków ubocznych.

Spalanie tkanki tłuszczowej

W zależności od stopnia intensywności pracy mięśni następuje wprost proporcjonalne ilościowo spalanie fosforanu kreatyny, glukozy lub tłuszczu.

Spalanie tłuszczu, a dokładnie wolnych kwasów tłuszczowych, następuje przy wysiłku jednostajnym z równomiernym dopływem tlenu – w procesie spalania tłuszczu potrzeba dwa razy więcej tlenu niż przy spalaniu węglowodanów. Warunkiem prawidłowego przebiegu reakcji jest odpowiednio długotrwały wysiłek – co najmniej 20 minut przy 50% obciążeniu serca.

Wszelkie zabiegi działające w sposób pasywny na organizm ( leżenie na leżance podczas zabiegu) dają bilans energetyczny w granicach 70 kcal na godzinę.

Dla porównania – w jednym kilogramie tkanki tłuszczowej zawarta jest energia równoważna 9300 kcal, a więc nie ma możliwości spalania tłuszczu bez czynnej pracy mięśni !!!

Żadna inna forma terapii nie powoduje rzeczywistego spalania tłuszczu – Większość terapii antycellulitowych polega na wymuszonym termicznie lub mechanicznie odwodnieniu podskórnej tkanki tłuszczowej. Zawartość tłuszczu pozostaje w tym przypadku niezmieniona. Po przerwaniu zabiegów ilość wody w tkance zostaje przez organizm ponownie uzupełniona w ciągu 14-20 dni.

Zastosowanie metody Hypoxi powoduje rzeczywiste spalanie 20 do 50 gramów tłuszczu w czasie jednego zabiegu.

Taki sposób spalania tłuszczu oznacza, że mięśnie zużywają w czasie wysiłku wolne kwasy tłuszczowe, które są dostarczane do komórek mięśniowych poprzez krew tętniczą.

Dobrze ukrwione warstwy skóry są w stanie dużo szybciej oddać cząstki tłuszczu niż warstwy słabo ukrwione.

Pobieranie tłuszczu potrzebnego w procesie spalania w mięśniach jest niezależne od tego, które partie mięśni pracują, lecz od tego, które obszary skóry i tkanki podskórnej są lepiej ukrwione w danym momencie.

Sposób spalania tłuszczu przy pomocy Hypoxi ma dwie zasadnicze zalety w porównaniu z wysiłkiem fizycznym bez zastosowania podciśnienia :

  • cząsteczki tłuszczu pobierane są dokładnie z okolic dotkniętych cellulitem – uda, pośladki, brzuch, a więc z miejsc gdzie wymuszono zwiększenie ukrwienia
  • spalanie tłuszczu następuje przy wysiłku dużo mniejszym –
    jedynie przy 50% maksymalnego obciążenia serca – niż przy
    wysiłku fizycznym bez zastosowania podciśnienia.